22/12/2020: Webinar «Σώματα Κειμένων στη Διαφήμιση και την Επικοινωνία» στο πλαίσιο του ΠΜΣ Δημοσιογραφίας, εισηγητής καθ. Περικλής Πολίτης

Στις 22/12/2020 στο πλαίσιο της ενότητας εργασιών ΑΠΘ.10.2 Διοργάνωση εκπαιδευτικών δράσεων του προγράμματος Απολλωνίς, το ΑΠΘ με εισηγητή τον κύριο Περικλή Πολίτη πραγματοποίησε διαδικτυακό σεμινάριο με θέμα «Σώματα κειμένων στη διαφήμιση και την επικοινωνία».

Στο σεμινάριο συμμετείχαν μεταπτυχιακοί/ές φοιτητές/τριες διαφόρων τμημάτων του ΑΠΘ και τμημάτων ανθρωπιστικών και κοινωνικών επιστημών άλλων Πανεπιστημίων. Πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του μαθήματος «Πολιτιστικό ρεπορτάζ σε παραδοσιακά και νέα Μέσα», που εντάσσεται στην ειδίκευση 'Δημοσιογραφία των Τεχνών και του Πολιτισμού' του Ελληνόφωνου Μεταπτυχιακού Προγράμματος (Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών στη Δημοσιογραφία) του Τμήματος Δημοσιογραφίας & ΜΜΕ του Α.Π.Θ.