24/07/2020: 4ωρο διαδικτυακό εισαγωγικό σεμινάριο, με θέμα: «Απολλωνίς: ψηφιακά εργαλεία στην κειμενική ανάλυση και στις διαπολιτισμικές σχέσεις», εισηγητής Ηλίας Σπυριδωνίδης (μεταδιδακτορικός ερευνητής)

Στις 24/7/2020 στο πλαίσιο της ενότητας εργασιών ΑΠΘ.10.2 Διοργάνωση εκπαιδευτικών δράσεων και ΑΠΘ.10.3. Διάχυση πληροφορίας σε σχέση με την επιστημονική κοινότητα του προγράμματος Απολλωνίς, το ΑΠΘ διοργάνωσε διαδικτυακό σεμινάριο με εισηγητή τον κ. Ηλία Σπυριδωνίδη.

Το σεμινάριο διάρκειας 4 ωρών ήταν εισαγωγικού χαρακτήρα, απευθυνόταν σε μεταπτυχιακούς φοιτητές του Διακρατικού Διαπανεπιστημιακού Διατμηματικού ΠΜΣ «Ψυχοπαιδαγωγικές, διδακτικές και διαπολιτισμικές προσεγγίσεις στις Ανθρωπιστικές επιστήμες» του ΔΠΘ.